הזמנת מונית Taxipool » בלוג מוניות » מידע לנהג מונית » דלקן אוניברסלי – כך תוכלו לחסוך כסף וזמן על הדלק ברכב

דלקן אוניברסלי – כך תוכלו לחסוך כסף וזמן על הדלק ברכב

יש לכם רכב או כמה רכבים? אתם יכולים להנות משירותי דלק חדשניים תוך כדי תדלוק מהיר ותשלום בסוף החודש, הכירו – דלקן אוניברסלי. הרפורמה שנכנסה לתוקף בשנים האחרונות וחייבה את חברות הדלק לאפשר תדלוק בכל תחנה, ללא התחייבות.

ההטבה מתאימה לאנשים פרטיים, לעצמאים ועסקים קטנים, וגם לעסקים גדולים כאלו עם ציי רכב גדולים.

מה זה דלקן אוניברסלי?

דלקן אוניברסלי (השם הרשמי: התקן תדלוק אוטומטי כללי) הוא מערכת הכוללת רכיב המותקן ברכב המאפשר תדלוק רכבים ללא צורך בתשלום במקום, אלא בהתאם להסכם בין החברה לנהג הרכב, וזאת ללא שיוך לחברת דלק ספציפית.

במילים אחרות, דלקן אוניברסלי הוא דלקן (התקן תדלוק אוטומטי) תוך כדי שילוב אוניברסלי (כללי).

כאשר התקן תדלוק אוטומטי הוא מערכת המורכבת מטבעת המותקנת בפתח הכניסה של הדלק והיא מאפשרת זיהוי הרכב ומסירת המידע למערכת חיוב ומידע. הטבעת כוללת את כל המידע על הצרכן (נהג הרכב, צד להסכם) כך שאפשר להרים את משאבת התדלוק וללא צורך בתשלום במקום.

בעבר היו התקנים משוייכים, אלו שהיה ניתן לתדלק בהם רק בחברת דלק מסויימת, כיום ההתקן הוא אוניברסלי. המשמעות היא שאפשר לתדלק בכל תחנת דלק, בלי קשר לחברת הדלק איתה נעשה ההסכם.

למי דלקן אוניברסלי מתאים?

דלקן אוניברסלי מתאים בעיקר לבעלי עסקים שיש להם יותר מרכב אחד – למשל:

  • עסקים קטנים ובינוניים שיש להם גם רכב אחד או יותר
  • סוכנויות למכירת רכבים.
  • חברות הובלות.
  • חברות תחבורה ציבורית (מוניות, אוטובוסים ומיניבוסים).
  • תאגידים שיש להם מספר רב של רכבים לשימוש עסקי.

אבל.. זה גם יכול להתאים לאנשים פרטיים וגם אם יש להם רכב אחד.

דלקן אוניברסלי – איך זה עובד?

ראשית כל, אתם צריכים להתקין את הדלקן האוניברסלי. אתם יכולים לפנות לחברת הדלק שברצונכם או לחברות מורשות להתקנת דלקן אוניברסלי (רוזמן, אורפק, נתב שירותים). לרוב, יש עלות על התקנת הדלקן של כמה מאות שקלים.

לאחר מכן, צריך לסגור הסכם עם חברת דלק מסויימת (פז, דור אלון, דלק, סונול, טן, מיקה, סדש וכד'). לפי ההסכם נקבע מחיר הדלק, תנאי התשלום, גובה אשראי ועוד. ככל שיש לכם יותר מיקוח, כך תוכלו לקבל תנאים טובים יותר.

בהמשך, עליכם לגשת לתחנת דלק (ללא קשר לשם החברה) בה יש קורא דלקן אוניברסלי – משאבה שיודעת לזהות שברכב מותקן התקן זה. להתחיל לתדלק ולסיים. אין צורך לשלם במקום.

בסוף החודש מגיעה החשבונית עם פרטי התדלוק: מועדי תדלוק, כמות ליטרים ומחיר לתשלום.

האם זה כדאי?

עבור עסקים שיש להם ציי רכב, מדובר על בשורה טובה מאוד. כך שהם יכולים לתדלק את הרכבים שלהם בצורה נוחה למדי ועם הנחות טובות יותר.

עבור אנשים פרטים, גם זוהי הטבה, משום שאפשר ברוב המקרים להנות מההטבות הניתנות לעסקים, כמו מחיר נמוך יותר וגם נוחות התשלום.

מה עושים למי שיש התקן רגיל?

אם למישהו יש דלקן משוייך, רגיל, כמו פזומט, דלקן, ספידומט וכדומה – עליו להתקין דלקן אוניברסלי. לא ניתן להמיר או להפוך התקן משוייך לאוניברסלי.

כדי לקבל הצעה ולהתקין, ניתן לפנות אל מיזם תדלוק דלקן אוניברסלי.