הזמנת מונית Taxipool » בלוג מוניות » מידע לנוסע » מוניות ביום הבחירות – איך פועלת תחבורה ציבורית מסוג מוניות מיוחדות (ספיישל)?

מוניות ביום הבחירות – איך פועלת תחבורה ציבורית מסוג מוניות מיוחדות (ספיישל)?

אם אתם רוצים לצאת לבחירות או לבילוי במהלך יום הבחירות, אתם חייבים לדעת כיצד פועלת תחבורה ציבורית ביום הבחירות ובדגש על מוניות ספיישל. זהו יום מבין הימים בהם אנחנו נוטים להתנייד ממקום למקום.

הנה הכל בנושא. רוצים להזמין מונית ליום הבחירות? הזמינו כאן.

יום הבחירות

יום הבחירות מתקיים לכנסת או לרשויות מקומיות ולמועצות אזוריות.

מוניות ביום הבחירות

אמנם מוניות פועלות בפיקוח משרד התחבורה, בעלי תחנות ונהגי מוניות קובעים איך הם עובדים בשביל עצמם. לפיכך, יש נהגי מוניות שכן יעבדו במהלך יום הבחירות ויש כאלו שאינם מעוניינים לעבוד.

נסיעה בערב יום הבחירות וגם בכל יום הבחירות הם לפי התעריפים הרגילים כמו יום רגיל.

הסיבה היא ששירותי תחבורה הם שירותים ציבוריים אשר פועלים כסדרם במהלך יום הבחירות, בשל החלטת ועדת הבחירות לכנסת בכפוף להוראות החוקים לבחירות אשר נותנים לה את הסמכות הזו.

תחבורה ציבורית אחרת

המדינה מפעילה שירותי הסעים לבוחרים, על מנת לאפשר להם לבחור, גם אם אין להם תחבורה. ההיסעים הם במסגרת תחבורה ציבורית (בעיקר אוטובוס ורכבת), כך שהם פועלים החל מהשעה 20:00 יום לפני ומסתיימים ביום הבחירות עד תום השירות שלהם.

מידע נוסף, ניתן להיכנס לאתרי האינטרנט הרלוונטיים של חברות התחבורה הציבורית או לחילופין לגשת אל אתר הרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה.