הזמנת מונית Taxipool » בלוג מוניות » מידע לנוסע » נסיעה במונית בתקופת נגיף הקורונה – כמה נוסעים מותר להסיע ואילו הגבלות יש?

נסיעה במונית בתקופת נגיף הקורונה – כמה נוסעים מותר להסיע ואילו הגבלות יש?

האם מותר להסיע נוסעים במונית בתקופת נגיף הקורונה בישראל? כמה נוסעים כן מותר והאם יש הגבלות מסויימות על הנהג או על הנוסעים? הנה מה שצריך לדעת. נסיעה במונית חשובה מאוד לכל אוכלוסיית הנוסעים ולכן חשוב להכיר את ההוראות.

נגיף הקורונה (Novel Coronavirus) הוא מחלה ווירוס מסוכן לבריאות של הציבור ומועבר באמצעות שיעול או עיטוש. סימני המחלה הם חום, קשיי נשימה, שיעול, עיטוש, קוצר נשימה ועייפות.

על מנת למנועה את התחלואה (התפשטות) נגיף הקורונה בישראל, יש 2 הגבלות עיקריות על נסיעה במונית והם כתובים כאן.

הגבלת נוסעים – כמה נוסעים מותר להסיע?

כדי לשמור על מרחק ולמנוע התקהלות, הפעלת מונית מתאפשרת רק עם 2 נוסעים בכל ספסל. אם מדובר על אנשים הגרים באותו מקום (תא משפחתי אחד) אז אין הגבלה על כמות הנוסעים, וזאת כמובן עד לכמות המותרת בהסעת נוסעים.

בנוסף לכך, כל הנוסעים חייבים לשבת המושבים האחוריים וחלונות המונית יהיו פתוחים.

הסעת נוסע החייב בבידוד בית

נוסע החייב בבידוד בית, לא רשאי לנסוע בתחבורה ציבורית, למעט מונית. שימוש במונית מתאפשר בתנאי שלא יישב אדם נוסף לאותו נוסע החייב בבידוד, בתנאי שהוא יישב במושב האחורי וחלונות המונית יהיו פתוחים.

נוסע החייב בבידוד הוא – חוזר לישראל מחוצה לה, או מי שהיה במגע הדוק עם חולה קורונה, או מי שרופא קבע לגביו כי היה במגע הדוק עם חולה קורונה ב-14 הימים האחרונים.

גם במקרה זה, אם מדובר על אנשים הגרים באותו מקום (תא משפחתי אחד) אז אין הגבלה על כמות הנוסעים.